6 października odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach "Projektu: Kariera!" z absolwentem naszej szkoły, panem Łukaszem Baur - lekarzem rezydentem odbywającym szkolenie specjalistyczne z medycyny rodzinnej.
Kolejne spotkanie z cyklu „Projekt: Kariera!”, jakie odbyło się 24 marca br., okazało się być znakomitą sesją coachingową dla obecnych na nim uczniów z klas o profilu matematycznym. Stało się tak za sprawą wysokich kompetencji pana Piotra Wolankiewicza, absolwenta matematyki stosowanej i logistyki na Politechnice Łódzkiej, a obecnie pełnomocnika prezesa zarządu ds. operacyjnych w firmie Rossmann SPD, który nie tylko opowiedział swoim słuchaczom o tym, co udało mu się osiągnąć na gruncie zawodowym, ale przede wszystkim, jak udało mu się tego dokonać.
Uczeń  naszej szkoły Łukasz Rogalski zdobył miejsce w finale w konkursie "Fizyczne ścieżki" organizowanym przez Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku i Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.
W dniu 9 lutego br. nasi licealiści otrzymali solidną porcję wiedzy na temat studiów informatycznych od absolwentki III LO pani Dominiki Lamch.
"Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada." (Stanisław Staszic)
Niewątpliwie tak właśnie było z talentem naszego kolejnego gościa w ramach cyklicznych spotkań „Projektu: Kariera!”, Alexandra Pastuszyńskiego, który odwiedził naszą szkołę w dniu 6 lutego 2023 roku.
Dnia 9 grudnia 2022 roku w ramach "Projektu: Kariera!" odbyło się spotkanie z absolwentką naszej szkoły - panią Kamilą Śnieg, która ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Łódzkim oraz na Uniwersytecie we Freiburgu (Albert LudwigsUniversität Freiburg).
W ramach edukacji zawodoznawczej rokrocznie w murach naszej szkoły odbywają się spotkania z jej absolwentami. W bieżącym roku szkolnym cykl spotkań „Projektu: Kariera!” otworzyła prelekcja pani Moniki Hajnrych - absolwentki geodezji i kartografii na Politechnice Wrocławskiej, a obecnie doktorantki inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki.
„Jeden gram praktyki jest lepszy niż tona teorii”.
To słowa słynnego Svamiego Shivanandy, jednego ze słynnych hinduskich mędrców, ale taką samą dewizą życiową zdaje się również kierować pan Marcel Kozień - absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, który ukończył studia na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki na Politechnice Łódzkiej, pracujący obecnie jako Flutter Developer w firmie Holdapp.
15 marca br. roku XXVI spotkania z cyklu "Projekt: Kariera!" zaszczycił nas swą obecnością pan Adam Cegła - doktorant na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, członek zespołu WZB SpaceOS, stypendysta realizujący projekt "Trójwymiarowe zintegrowane obserwacje troposfery z wykorzystaniem naziemnych i satelitarnych obserwacji GNSS".

Dnia 17 grudnia br.  w ramach „Projektu: Kariera!” odbyło się spotkanie z absolwentem naszego liceum Panem Radosławem Piekarskim – obecnie studentem 4 roku marketingu i zarządzania na Newcastle University.