PROJEKT: KARIERA! NIE ZOBOJĘTNIEJ SIĘ NA CHEMIĘ!

30 listopada odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Projekt: Kariera!”. Tym razem gościliśmy studentów studiów doktoranckich Wydziału Chemii Politechniki Łódzkiej, absolwentów III LO Dominika Pietrzaka i Mateusza Imielę.
W spotkaniu uczestniczyły klasy biologiczno-chemiczne: 2F i 3F. Studenci przedstawili krótki film promujący uczelnię informując przy tym o wielu nowatorskich rozwiązaniach przygotowanych przez tę szkołę wyższą. Na Politechnice Łódzkiej studiuje obecnie ok. 17 tysięcy studentów na 47 kierunkach. Należy ona do pięciu najchętniej wybieranych uczelni w Polsce.  Następnie nasi goście przybliżyli krótką historię Łodzi, która ciągle się rozwija i poszerza swoją ofertę kulturową, sportową i naukową dla młodych ludzi. Na zakończenie spotkania zachęcali gorąco do studiowania chemii i  odpowiadali na liczne pytania uczniów.