Projekt: Kariera! - spotkanie z p. Adrianem Dziubeckim

P1020730
Dnia 11 lutego br. w ramach „Projektu – Kariera!” gościliśmy w naszej szkole Pana Kapitana Adriana Dziubeckiego, starszego specjalistę ds. kontrolno-rozpoznawczych Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.
Pan Adrian jest absolwentem naszej szkoły więc w pierwszych słowach odwołał się do nauki. To ona odgrywa kluczową role w osiągnięciu sukcesu. Wspomniał również swoich nauczycieli i podziękował Im, za tak wysoki poziom nauczania.  Jak powiedział: "nigdy nie żałowałem, że wybrałem III Liceum".
W czasie spotkania zostaliśmy zapoznani z szeregiem procedur, jakie towarzyszą składaniu papierów do wybranych szkół. Pan Kapitan podkreślał w tym miejscu, że pomimo testów sprawnościowych, które oczywiście są bardzo ważne, to egzaminy odgrywały kluczową rolę w rekrutacji. Jedna dobra ocena mogła zapewnić dostanie się do wymarzonej szkoły. Zauważył, że właśnie w tym momencie z kilku tysięcy osób chętnych, zostawało tylko kilkaset. Ktoś kto przyszedł do szkoły tylko z dobrymi warunkami fizycznymi, niestety nie dawał sobie rady.
W dalszej części spotkania zostaliśmy zapoznani z tym, jak wygląda życie podczas studiów  w szkole pożarniczej. Dowiedzieliśmy się, że wszystko jest z góry ustalone. Zbiórka na śniadanie, obiad, kolacje i dyżur, wszystko o wyznaczonych porach. Pan Adrian podkreślił, że każda z osób, która się tam dostała, doskonale wiedziała, po co jest w tej szkole. Każdy starał się zaprezentować jak najlepiej potrafił.
Przykład naszego gościa pokazuje, że chęć doskonalenia się i osiągnięcia kolejnych stopni kariery często skłania do podejmowania studiów po jakimś czasie. On również tego doświadczył, podejmując po kilku latach pracy kolejne studia, tym razem w Warszawie.
Na koniec Pan Kapitan zachęcił wszystkich do wybrania właśnie szkół pożarniczych. Jak się okazało nie tylko mężczyźni mogą spróbować, kobiety również. Wystarczy tylko ciężka praca i wytrwałość w swoich postanowieniach. Może będzie to dla kogoś spełnienie wielkiego marzenia z dzieciństwa, aby zostać strażakiem.
Na koniec uczniowie i Pani Dyrektor podziękowali Panu Adrianowi za przybycie i za poświęcony czas.