Projekt: Kariera! - spotkanie z p. Jackiem Jarockim

zdj¦Öcie1
Czym jest ludzki umysł?
19 i 20 października inaugurowaliśmy w naszej szkole cykl spotkań pod hasłem "Projekt: Kariera!". Jest to uczniowska inicjatywa, która ma na celu umożliwienie młodzieży spotkania się i porozmawiania z ludźmi, zwłaszcza absolwentami III LO, reprezentującymi ciekawe zawody.
Jako pierwszego gościliśmy pana Jacka Jarockiego, obecnie doktoranta filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, który starał się przekonać słuchaczy, że humanistyka może być ciekawym pomysłem na życie.
Pierwszego dnia swej wizyty pan Jarocki prowadził zajęcia z uczniami klas humanistycznych i politechnicznych, którzy w ramach uzupełnienia profilu mają zajęcia z filozofii. Omawiał różne zagadnienia filozofii współczesnej.
Drugiego dnia odbyło się szersze spotkanie z uczniami różnych klas, którzy swoją przyszłość wiążą z humanistyką. Gość wygłosił wykład pt. „Filozofia umysłu”. W części warsztatowej stawiano intrygujące pytania i poszukiwano na nie odpowiedzi. Trwające dwie godziny zajęcia dały słuchaczom wiele do myślenia i spotkały się z ich bardzo żywiołowymi
i spontanicznymi reakcjami.
Ostatnia część spotkania dotyczyła perspektyw związanych z podejmowaniem studiów humanistycznych, w tym filozoficznych.    Podziękowaniom nie było końca. Wszyscy uczestnicy spotkań z Jackiem Jarockim byli pod wrażeniem jego olbrzymiej wiedzy oraz umiejętności nawiązywania kontaktu ze słuchaczami.