III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021"

Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Patrykiem Michalskim

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
1
7 kwietnia  w naszej szkole odbyło się spotkanie z cyklu "Projekt Kariera". Tym razem gościliśmy Pana Patryka Michalskiego - reportera Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Pan Patryk zwrócił uwagę przede wszystkim na wartość marzeń w naszym życiu. Wspominał, że słuchając polskiego radia, powtarzał swoim rodzicom,  że w przyszłości go tam usłyszą. Wytrwałością i ciężką pracą osiągnął ten cel. To bardzo wymagająca, ale też satysfakcjonująca praca, stworzona dla ludzi otwartych, lubiących żyć dynamicznie i ciekawych świata.  Należy wziąć pod uwagę liczne trudności i wyrzeczenia, takie jak nagłe wezwania czy nienormowany czas pracy, mimo tego,  Pan Patryk podkreślał jak bardzo jest zadowolony ze swojej pracy i możliwości jakich mu ona dostarcza. Kontakt ze słynnymi osobami, bycie naocznym świadkiem wielu wydarzeń z życia społecznego oraz ciekawe podróże z tym związane to tylko niektóre z licznych zalet pracy reportera.  Wiele emocji dostarczyła nam prezentacja wpadek reporterskich,  jakie miały miejsce na antenie radia, co świadczy o nieprzewidywalności tej pracy.
Spotkanie z Panem Patrykiem Michalskim było ciekawym doświadczeniem. Nasi humaniści  otrzymali wiele cennych wskazówek, które mogą im pomóc podczas nauki na kierunkach dziennikarstwa i komunikacji społecznej.
powrót