III Liceum Ogólnokształcące
im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim
Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021"

Projekt: Kariera! – spotkanie z p. Tomaszem Ziółkowskim

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 7 =
1
12 maja przyszedł czas na kolejne spotkanie z cyklu „Projekt: Kariera!". Tym razem, dzięki naszemu gościowi, panu Tomaszowi Ziółkowskiemu, mogliśmy zapoznać się z pracą operatora filmowego. Jest to bez wątpienia bardzo ciekawy i wyjątkowy zawód.
Pan Tomasz to człowiek, który całe swoje życie podporządkował pasji, więc dzięki jego odwiedzinom, uczestnicy projektu mogli przekonać się, jakie wady i zalety niesie ze sobą wybrany przez niego sposób życia. Na początku, pan Tomasz opowiedział nam o tym, jak wygląda nauka tego zawodu.  Zaznaczał, że wiąże się ona z wieloma poświęceniami i jest bardzo czasochłonna.
W kolejnej części spotkania uczniowie mieli okazję zadawać pytania na nurtujące ich tematy. Dotyczyły one zarówno samego zawodu, jak i doświadczeń z nim związanych.  Wśród nich znalazły się pytania o ulubione filmy, udział w znanych produkcjach i spotkania z popularnymi aktorami. Szczególnie zaciekawiły nas doświadczenia pana Tomasza z zagranicznych planów. Nasz gość opowiedział nam między innymi o pracy na planie w Nigerii czy w Pakistanie. Z wielu pytań, które się pojawiły oraz z udzielonych na nie odpowiedzi, mogliśmy przekonać się, że zawód operatora filmowego jest bardzo wymagający. Wiąże się zarówno z wysiłkiem fizycznym (kilkudniowe nagrania) jak i dużym obciążeniem psychicznym. Mimo wielu trudności absolwent naszej szkoły przyznał, że praca ta pozwala mu się rozwijać i przynosi wiele satysfakcji.

 
powrót