ERYK ZYWERT FINALISTĄ XXXI OLIMPIADY FILOZOFICZNEJ

of
Eryk Zywert, uczeń klasy III b, trzykrotnie rekomendowany do zawodów centralnych XXIX, XXX i XXI OF, ponownie uzyskał tytuł finalisty Olimpiady. To kolejny już sukces samego Eryka i wielkie wyróżnienie dla nas jako szkoły.
Zawody finałowe odbyły się 13 kwietnia w Warszawie w Pałacu Staszica – siedzibie Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, organizatora Olimpiady. Składały się na nie dwie części. W pierwszej Eryk musiał obronić przed kilkuosobową komisją swoją pracę z etapu szkolnego, poświęconą problemowi samopoznania w świetle myśli starożytnej i średniowiecznej. W dalszej części egzaminu analizował wylosowany fragment tekstu filozoficznego – tym razem fragment "Mitu Syzyfa" Alberta Camusa i odpowiadał na pytania członków komisji z zakresu powszechnej historii filozofii.

Dzięki solidnemu przygotowaniu, sporej wiedzy i umiejętnościom zagwarantował sobie mocny tytuł finalisty, w gronie 124 najlepszych młodych filozofów z całej Polski.

Opiekunami Eryka byli Małgorzata Perucka oraz nasz absolwent, finalista OF – Jacek Jarocki, doktorant w Katedrze Historii Filozofii Nowożytnej i Współczesnej na Wydziale Filozofii KUL.