KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO - TURBOLANDESKUNDE III LO - I MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM

6 maja 2020r. w Łodzi odbył się II etap- regionalny KONKURSU TURBOLANDESKUNDE – DIE SCHWEIZ. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II E – Aleksandra Kozień, Szymon Lenarcik oraz Magdalena Olczyk pod opieką mgr Anny Osińskiej.

Do konkursu przystąpiło 30 szkół ponadpodstawowych z województwa łódzkiego. Uczestnicy odpowiadali na pytania w języku niemieckim z wiedzy o Szwajcarii z dziedziny geografii, historii, literatury, muzyki oraz realiów tego kraju.

Drużyna z III LO im. J. Słowackiego zajęła I miejsce w konkursie i będzie reprezentować Lodź i region w Krakowie – etap ogólnopolski.
GRATULACJE  DLA  ZWYCIĘSCÓW!
VIEL  ERFOLG!