Akademia "Między wojnami" zorganizowana w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała być okazją do radosnego przeżywania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, ale niosła też ważne przesłanie.
Tradycyjnie zaczęto od przypomnienia, że walkę o suwerenną ojczyznę toczono orężem i piórem, ale większość utworów zaprezentowanych podczas koncertu to przedwojenne szlagiery, więc było wesoło. Wykonawcy zabrali publiczność w godzinną, beztroską podróż po przedwojennej Polsce. Kina, kabarety oraz ulice Lwowa, Gdyni i Warszawy przybliżały atmosferę tamtych lat - radości, dumy i nadziei. Z perspektywy czasu życie w tamtej Polsce może jawić się niczym bajka, ale z każdej bajki wynika jakiś morał - akademię zakończyły trzy elementy, zapowiadające nową rzeczywistość: przemówienie Józefa Becka, które było odpowiedzią na agresywną politykę naszego zachodniego sąsiada, pakt Ribbentrop - Mołotow i piosenka o kolejnej polskiej, żołnierskiej mogile, ponieważ wolność nie jest dana raz na zawsze.
Szczególne podziękowania należą się Majce Bakalarz i Julii Tymanowskiej za wzorowe odnalezienie się w roli dyrektorów artystycznych przedstawienia - ich profesjonalizm, zaangażowanie, ciężka praca i odpowiedzialność w kierowaniu zespołem zaowocowały wspaniałym spektaklem. W przedsięwzięcie swoje umiejętności i serce włożyli również:
Kamil Salamaga, Natalia Bulińska, Amelia Kowalska, Julia Krasoń, Iga Margasińska, Milena Melczyk, Mikołaj Gawron, Aleksandra Kulik, Marysia Gaj, Danuta Korkus, Rozalia Ciach, Zuzia Anczkiewicz, Weronika Kaźmierczak, Mikołaj Ogłoziński, Jowita Błaszczyk, Szymon Lenarcik. Zdjęcia: Ernest Kranc