Projekt "Lekcje z ZUS"

W tym roku szkolnym nasze liceum bierze po raz kolejny udział w ogólnopolskim projekcie „Lekcje z ZUS”  organizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Projekt ma na celu budowanie świadomości młodego pokolenia w kwestii ubezpieczeń społecznych, naukę wzajemnej odpowiedzialności wobec osób należących do innych pokoleń oraz przekazanie wiedzy praktycznej niezbędnej przyszłym przedsiębiorcom.
Z tej okazji w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości uczniowie klas pierwszych wzięli 14 listopada udział w zajęciach prowadzonych przez panią Martę Markun z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wiadomości przekazane przez naszego gościa będą szczególnie przydatne dla uczniów, którzy 27 listopada przystąpią do etapu szkolnego  olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” organizowanej przez ZUS. Trzy osoby ze szkoły, które najlepiej napiszą test przejdą do etapu drugiego. Już dziś życzymy wszystkim powodzenia i trzymamy kciuki!