Recytowali dla Niepodległej i zwyciężyli...

Mamy I, III, V, VI i VII miejsca w konkursie recytatorskim "Rzeczpospolita Niepodległa" !!!
W środę 14 listopada 2018 roku w kościele O.O. Jezuitów odbył się koncert laureatów XX konkursu Rzeczpospolita Niepodległa . Konkurs recytatorski jest nieodzownym elementem piotrkowskich obchodów święta niepodległości. XX edycja konkursu odbyła się jako projekt  realizowany w ramach ogólnopolskich obchodów stulecia odzyskania niepodległości i uzyskała zgodę na wykorzystanie identyfikacji wizualnej Programu „Niepodległa”. W ten sposób konkurs stał się elementem wspólnego świętowania wszystkich Polek i Polaków  i został wpisany do kalendarza obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Podczas oficjalnego zakończenia konkursu usłyszliśmy recytacje wierszy patriotycznych w wykonaniu  laureatów konkursu.

Laureatką tegorocznego konkursu została uczennica klasy III a -  OLIWIA ŁUBOWSKA, która oprócz nagrody za zajęcie I MIEJSCA , otrzymała także nagrodę specjalną - pióro z dedykacją – ofiarowane przez Pierwszą Damę Rzeczpospolitej , Agatę Kornhauser- Dudę.

III MIEJSCE – otrzymała Martyna Krasoń, uczennica klasy III e

V MIEJSCEWioletta Wrońska z klasy III c

VI MIEJSCE –Katarzyna Potaczek z klasy II a

VII MIEJSCE – Michał Zelcer z klasy II c

Nagrodę za udział w finale konkursu otrzymała także uczennica klasy I e – Aleksandra Dębicka.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY!!!!