Urodziny Słowackiego

W piątek 4 września 2015 roku uroczyście obchodziliśmy 206 rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły, Juliusza Słowackiego. Tradycyjnie z tej okazji wszyscy uczniowie i nauczyciele ozdobili swoje stroje różami a każda klasa przygotowała tort dla Juliusza. Elementem obowiązkowym w dekoracji wypieku był wybrany przez klasę akcent roślinny, oczywiście związany z twórczością poety. Jak co roku kreatywność w przygotowaniu wypieków zaskoczyła wszystkich a członkom jury przysporzyła trudności w wyłonieniu zwycięzców konkursu na najwspanialszy tort.Ocenie podlegały pomysłowość i oryginalność wypieków, ogólne wrażenie estetyczne oraz  prezentacja tortu, dokonana przez przedstawicieli klasy.
Po burzliwych obradach ustalono następujące wyniki:
W kategorii wypiek własny:
I miejsce kl. III B
II miejsce kl. I E
III miejsce kl. II B
W kategorii wypiek profesjonalny:
I miejsce kl. II C, III C, III D
II miejsce kl. I D, II F, III F
III miejsce kl. I A, I B, I C, I F, II A, II D, II E, III A, III E

Po odśpiewaniu hymnu szkoły i wyłonieniu zwycięzców konkursu nastąpiła degustacja tortów. Na zakończenie imprezy uczniowie z zapałem odtańczyli ulubioną przez siebie belgijkę