Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych czyli "Lekcje z ZUS"

Dnia 6 listopada klasy pierwsze rozpoczęły realizację projektu "Lekcje z ZUS". Nasza szkoła już po raz kolejny bierze udział w tym wydarzeniu. Projekt rozpoczął się wizytą pani Marty Markun- pracownika ZUS w Tomaszowie Mazowieckim, która przedstawiła młodzieży główne założenia idei "Lekcji z ZUS” oraz zapoznała uczniów z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
„Lekcje z ZUS” to autorski projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który powstał, by budować świadomość młodego pokolenia Polaków w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś niestety niewielu młodych obywateli wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja niepłacenia składek. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży i uczą zasad solidaryzmu społecznego, a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Uczniowie w ramach projektu otrzymali ciekawe materiały dydaktyczne w postaci zeszytów ćwiczeń, zawierających najważniejsze zagadnienia poruszane podczas wykładów. Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która odbędzie się 2 grudnia b.r. Już dziś życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia i trzymamy kciuki!